معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند
۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۹ مرداد
امكانات جديد سامانه مديريت يادگيري الكترونيك نويد
افزونه هاي جديدي به سامانه نويد دانشگاه علوم پزشكي مجازي اضافه شده است.

سامانه نويد دانشگاه علوم پزشكي مجازي به عنوان يك سيستم مديريت يادگيري الكترونيكي كامل و به روز، مرتبا و بر اساس برنامه ريزي­هاي قبلي، در حال توسعه است. در همين راستا ماجول ها (افزونه ها)ي جديدي به آن اضافه شده است. از امكاناتي كه به نويد افزوده شده است كپي كردن درس از نيم سال هاي گذشته مي باشد. با كمك اين افزونه مي توان قسمت هاي مختلف يك درس را به راحتي انتخاب و در دوره جديد كپي كرد.

بر اساس تحقيقات انجام شده امكان دريافت گزارش هاي مختلف از شرايط فراگيران نقش به سزايي در موفقيت آموزش مجازي دارد. ماجول گزارش شامل گزارش بخش هاي مختلف همچون مطالعه منابع، انجام به موقع تكليف، تعداد تكاليف انجام شده، فيدبك هاي ارسال شده، افراد شركت كننده در آزمون، تعداد دفعات شركت در آزمون، پست هاي منتشر شده در هر گفتگو و گزارش هاي متنوع ديگري است كه به نويد افزوده شده است.

استفاده از tool tips به شما كمك مي كند، با بخش هاي مختلف نويد بدون نياز به مراجعه به راهنما آشنا شويد.در تمامي بخش هاي نويد از صفحه ورود تا ماجول هاي مختلف اين tool tips نحوه كاركردن با نويد” را به شما آموزش مي دهند. اين پيام هاي آموزشي قابل بسته شدن پس از نمايش مي باشند. قابل ذكر ست اين بخش راهنماها در كاربري دانشجو و استاد متفاوت است.

بخش ديگري كه به نويد اضافه شده notification است. با استفاده از اين اعلان ها مي توانيد موارد جديد در هر ماجول را ببينيد. به عنوان مثال، در پنل استاد با استفاده از notification در ماجول تكليف مي توان از موارد تكليف جديد ارسال شده اطلاع پيدا كرد.

علاوه بر همه اين موارد ماجول هاي قبلي نيز بر اساس بازخوردهاي ارسال شده مرتبا در حال بهينه سازي هستند.

 
 منبع: سايت دانشگاه علوم پزشكي مجازي.
منبع:
معاونت آموزشي
تعداد بازدید:
123
تاریخ:
1398/05/15
Powered by DorsaPortal