سامانه نويد
 

نوید چیست؟

 

سیستم های مدیریت یادگیری،  LMS یا Learning Management System،زیرساخت کلیدی و ضروری برای استقرار و توسعه یادگیری الکترونیکی محسوب می شوند. این سیستم های نرم افزاری امور مربوط به به کارگیری، ثبت نام، ‌مدیریت، پیگیری، ارزشیابی، ارائه برنامه ها، ‌برقراری تعامل بین فراگیران و محتوای برنامه و بین فراگیران و استادان را انجام می دهند. لذا یکی از الزامات "بسته توسعه آموزش مجازی در علوم پزشکی" راه اندازی LMS کشوری با عنوان "نوید" (نرم افزار ویژه یادگیری دانشگاهی) بود که انجام آن به دانشگاه علوم پزشکی مجازی واگذار شد. کارگروه تخصصی شامل متخصصان آموزش مجازی و فنی، طراحی آموزشی و اجرای نرم افزار را به عهده گرفتند. بالاخره نسخه اول "نوید" در مرداد ماه 1396 به بهره برداری رسید. بعد از پایلوت در دو دانشگاه در نیمسال اول سال تحصیلی 97-96، به تدریج از نیمسال دوم این نرم افزار برای استفاده در اختیار تمام دانشگاه های علوم پزشکی متقاضی قرار می گیرد. برای آگاهی بیشتر از روند طراحی و آماده سازی "نوید"، می توانید به مطلب منتشر شده در خبرنامه شماره بهمن ماه 1396 انجمن یادگیری الکترونیکی ایران مراجعه نمایید.


دانشگاه علوم پزشکی مجازی سیستمی را برای پشتیبانی 24 ساعته ادمین دانشگاه هایی که به "نوید" ملحق شده اند، مستقر کرده و به اطلاع ایشان رسانده است. ادمین این دانشگاه ها نیز در دانشگاه خود چگونگی پاسخگویی به سوالات دانشجویان و استادان کاربر را مستقر و اطلاع رسانی می کند. کاربران دانشگاه ها مشکلات و سوالات خود را با سیستم پشتیبانی دانشگاه خود مطرح کرده و چنانچه مسئله حل نشد، ادمین آن دانشگاه موضوع را با پشتیبان دانشگاه علوم پزشکی مجازی مطرح و پیگیری می کند.


 

مرکز آموزش مجازی دانشگاه اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی سامانه نوید جهت اساتید و دانشجویان محترم  می نماید. شما می توانید برنامه کارگاه های مرکز را در این لینک مشاهده نمایید.

به علاوه در صورت تمایل به برگزاری کارگاه نوید در دانشکده یا مرکز مربوط به خود، مرکز آموزش مجازی دانشگاه حداکثر همکاری لازم را در این زمینه ارائه خواهد داد.

 

تاریخ به روز رسانی:
1398/12/10
تعداد بازدید:
43721
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:49
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal